Хмельницький
економічний
університет

29000, м. Хмельницький,
вул. Кам’янецька, 159/2

(0382) 66-47-87, 67-09-51  nfo.kheu@ukr.net

Профорієнтаційна робота

З метою формування в учнів професійного самовизначення потрібна система науково-практичної діяльності школи, сім'ї, підприємств, профорієнтаційних центрів, ВУЗів, яка називається професійною орієнтацією.

У сучасних умовах світ професій дуже рухливий: немала частина старих професій зникає, багато виникає нових спеціальностей. Спостерігається масова перекваліфікація. Професійна орієнтація у школі повинна врахувати перехід до більш престижних, цікавих і оплачуваних професій. Учень повинен знати якомога більше професій, їх особливості, вміти порівняти свої можливості з вимогами професій до її носіїв.

Завданням профорієнтаційної роботи з учнями є їх підготовка до свідомого вибору професії.

Змістом профорієнтаційної роботи є:
  а) розкриття перспектив галузі, в якій учень має намір обрати професію;
  б) місце обраної ним професії серед інших професій певної галузі;
  в) перспективи вдосконалення своєї професії і свого професійного зростання;
  г) умови роботи з обраної професії;
  ґ) обсяг знань, умінь і навичок, яких вимагає обрана професія.

Таким чином, Центр довузівської підготовки активно займається профорієнтаційною роботою серед учнів 9-х та 11-х класів, пропагандуючи ті професії економічної сфери, котрі запропоновані абітурієнтам Хмельницьким економічним університетом та Фінансово-економічним коледжем.

Відповідно, Центр довузівської підготовки часто відвідує школи і проводить агітаційну роботу серед учнів випускних класів, організовує Дні відкритих дверей, спільно з Районними центрами зайнятості щороку проводяться ярмарки професій по всіх районах Хмельницької області, де детально розповідається про спеціальності нашого університету та коледжу.

Вибір професії — один з головних життєвих виборів, який здійснює людина в юному віці. Він має велике значення як для самої людини, так і для суспільства. Вибір професії — це, по суті, вибір життєвого шляху, вибір долі.