Хмельницький
економічний
університет

29000, м. Хмельницький,
вул. Кам’янецька, 159/2

(0382) 66-47-87, 67-09-51  nfo.kheu@ukr.net

 

«ТУРИСТИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ»

У Фінансово-економічному коледжі ПВНЗ «Хмельницький економічний університет» ліцензовано нову спеціальність – «Туристичне обслуговування» (квалiфiкацiйний рівень – молодший спеціаліст, фахівець з туристичного обслуговування). Термiн навчання – 3,5 р.

Туризм сьогодні є однією з найперспективніших та найдинамічніших галузей господарства. Його роль зводиться не лише до впливу на економіку, а і до усвідомлення необхідності розвитку зв’язків між народами різних країн світу та для взаємопізнання їхньої історії, культури, традицій. Туризм став «послом дружби» у міжнародних відносинах.

В Україні цей напрямок визнаний одним із найпріоритетніших у національній економіці та культурі, що створює сприятливі умови для організації туристичної діяльності. Саме тому туристичний ринок потребує висококваліфікованих спеціалістів.

У Фінансово-економічному коледжі майбутні фахівці з туристичного обслуговування отримають ґрунтовну освіту.  У процесі навчання студенти, крім фахових, засвоять такі дисципліни, як: організація комерційної діяльності, методика маркетингових досліджень, менеджмент у невиробничій сфері, правила організації національного та міжнародного туризму, ознайомляться з основами податкової системи, опанують бухгалтерський облік й акціонерну справу.

Безумовною запорукою успішної професійної діяльності фахівців у туристичній галузі є знання кількох іноземних мов та здатність здійснювати усні та письмові переклади. Саме тому навчальним планом Фінансово-економічного коледжу передбачено поглиблене вивчення двох іноземних мов (англійська та німецька).

Важливою складовою загального процесу підготовки фахівців з туристичного обслуговування є практики у виробничих умовах (туристичних підприємствах, готелях, музеях). Вони допоможуть студентам закріпити теоретичні знання, отримані під час навчального процесу, розвинути і сформувати навички та вміння виробляти, організовувати, аналізувати і здійснювати професійну діяльність.

Cтуденти спеціальності «Туристичне обслуговування» за період навчання матимуть змогу пройти професійно-практичну підготовку, яка складається із практики «Вступ до фаху» (1 тиждень), навчальної практики на базовому підприємстві (4 тижні) та технологічної практики – 8 тижнів. Базами практик є Кам'янець-Подільський державний історичний музей-заповідник, Державні історико-культурні заповідники «Меджибіж» та «Самчики», готельно-ресторанний комплекс «Південна брама» та десять туристичних фірм області. Під час проходження практики на даних підприємствах студенти ознайомляться з обов’язками агента з організації туризму; помічника менеджера туристичного підприємства; помічника менеджера з напряму, з бронювання і продажу, з видачі документів; помічника менеджера відділу транспортних турів; організатора подорожей (екскурсій); організатора дозвілля туристів тощо.

Також студенти спеціальності «Туристичне обслуговування» матимуть можливість взяти участь у стаціонарних археологічних дослідженнях літописного Губинського городища Старокостянтинівського району Хмельницької області під керівництвом історика, археолога професора Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка В. І. Якубовського. У ході археологічної експедиції студенти освоять табірно-туристичне життя та набудуть досвіду краєзнавчо-екскурсійної роботи.

Після закінчення навчання випускники спеціальності «Туристичне обслуговування» можуть займати такі посади:

- референт з основної діяльності (туризм);

- менеджер з внутрішнього туризму;

- менеджер з міжнародного туризму;

- екскурсовод;

- керівник туристичної групи;

- організатор подорожей (екскурсій);

- агент туристичного бізнесу;

- завідувач бюро подорожей;

- начальник туристичної бази, туристичного табору;

- консультант з питань безпеки у туризмі та страхування в туризмі;

- туроператор тощо.

Крім того, випускники матимуть усі необхідні знання і навички для того, щоб відкрити власну справу у сфері туристичного бізнесу.

Висококваліфіковані викладачі допоможуть студентам опанувати не лише необхідні теоретичні відомості, а й нададуть корисні поради щодо застосування набутих знань та навичок у майбутній професійній діяльності.

Зарахування на навчання здійснюється:

Після 9 класів – за результатами вступних екзаменів з дисциплін:

- українська мова (письмово),

- географія (письмово, тести).

Після 11 класів – за сертифікатами Українського центру оцінювання якості освіти з дисциплін:

- українська мова та література;

- географія або історія України (за вибором абітурієнта).

У перспективі випускники Фінансово-економічного коледжу матимуть можливість продовжити навчання за відповідною спеціальністю у ПВНЗ «Хмельницький економічний університет».

Наш коледж чекає на активних студентів, які цікавляться культурою та звичаями інших країн, люблять організовувати дозвіля та мріють багато подорожувати! Будьте успішними спеціалістами разом з нами!

Обирайте майбутнє разом з

ПВНЗ «Хмельницькии економічнии університет»

та Фінансово-економічним коледжем!