Хмельницький
економічний
університет
(0382) 66-47-87, 67-09-51 nfo.kheu@ukr.net
Студентське самоврядування є однією з основних ланок системи виховної роботи Хмельницького економічного університету і базується на таких основних концептуальних засадах:
а) створення цілісної системи виховної роботи через поєднання її в межах навчального процесу і позанавчальний час;
б) основний акцент робиться на створенні й ефективному функціонуванні в університеті системи студентського самоврядування;
в) впровадження інноваційних методів у навчально-виховний процес.
Сучасний соціальний і економічний розвиток України потребує перебудови вищої школи і визначає серед інших такі її напрями:
Основними завданнями органів студентського самоврядування є:
Студентське самоврядування здійснюється на рівні студентської групи, факультету, гуртожитку, університету в цілому.
Вищим органом студентського самоврядування є загальні збори студентів ХЕУ, які:
На загальні збори делегуються по 15 осіб від кожного факультету (45 чол.). Студентський комітет університету формується шляхом обрання п’ятьох представників кожного факультету, або шляхом обрання всього складу цього органу (20 чол.) студентами університету. Студентському комітету ХЕУ підпорядковані студентський комітет гуртожитку (по 10 осіб). Тобто, загалом у вищих органах студентського самоврядування ХЕУ беруть участь понад 25 осіб. Право обирати і бути обраними до органів студентського самоврядування мають всі студенти університету, які навчаються в ХЕУ.
Органами студентського самоврядування у ХЕУ є Студентський комітет університету, студентські комітети факультетів, студентська рада гуртожитку, старостати.
Студентська рада гуртожитку керується Статутом ХЕУ, Положенням про органи студентського самоврядування в ХЕУ, а також Статутом студентського комітету ХЕУ.
Адміністрація університету або її підрозділи за згодою відповідного органу студентського самоврядування приймає рішення з питань, що стосуються:
Системний підхід до організації студентського самоврядування характеризується тим, що воно охоплює усі сфери життєдіяльності університету: навчально-виховну, науково-дослідну, спортивно-оздоровчу, побут, відпочинок, дозвілля, участь у суспільно-громадському житті та функціонує на всіх рівнях: академічної групи, факультету, гуртожитку, університету тощо. Студентське самоврядування визначає основні сторони і напрями своєї діяльності. Воно стало важливим фактором і умовою удосконалення навчально-виховного процесу, спрямованим на якісне навчання, сприяння діяльності студентських наукових гуртків, товариств, об’єднань, клубів за інтересами, працевлаштування випускників, забезпечення виконання студентами своїх обов’язків, виховання духовності та культури студентів, формування у студентської молоді національно-громадської позиції, зростання соціальної активності, ініціативи та відповідальності за доручену справу, забезпечення гармонійного розвитку особистості, оволодіння навичками організатора, керівника, формування громадянської політичної культури, становлення особистості нового типу.
Практика і досвід Хмельницького економічного університету переконливо доводять, що студентське середовище, самоврядування в ньому є унікальним молодіжним соціумом, у якому зосереджені потужний інтелектуальний і творчий потенціал, енергія, прагнення до самоутвердження та самореалізації особистості. Студентське самоврядування в університеті стало тим підґрунтям, де майбутні фахівці набувають навичок організаторських і управлінських здібностей, які стануть їм у нагоді в майбутньому. Це постійно спонукає ректорат, деканів підтримувати і спрямовувати студентське самоврядування, урізноманітнювати його форми й суть, напрями роботи, поглиблювати її зміст.
На засадах студентського самоврядування в університеті діють:
До вагомих здобутків студентського комітету слід віднести: