Хмельницький
економічний
університет

29000, м. Хмельницький,
вул. Кам’янецька, 159/2

(0382) 66-47-87, 67-09-51  nfo.kheu@ukr.net

Студентське життя

Робота студентського комітету Хмельницького економічного університету почалась із зустрічі першокурсників

Студентський комітет ПВНЗ «ХЕУ» у своїй роботі охоплює усі сфери життєдіяльності університету: навчально-виховну, науково-дослідну, спортивно-оздоровчу, побут, відпочинок, дозвілля, участь у суспільно-громадському житті та функціонує на всіх рівнях: академічної групи, факультету, гуртожитку, університету.

Наші першокурсники після урочистої посвяти стали справжніми студентами. Цей день особливий саме тим, що першокурсники присягають на вірність нашому університету, присягають перед храмом науки на успішне складання сесії та повагу до викладачів, що несуть світло знань у наші душі.

Студентів привітали ректор університету, кандидат економічних наук, доцент Смоленюк Руслан Петрович, декан економічного факультету Тарабан Андрій Анатолійович, а також представники студентського самоврядування і батьківства.

Так як у кожного в житті бувають і радість, і смуток, так само в студентському житті. Тому необхідно об'єднуватись і вирішувати свої студентські проблеми разом. Саме для цього існує студентське самоврядування. 

В Україні останній тиждень м'ясниць носив кілька назв – Масляна, Сиропустний тиждень, Пущення, Загальниця, Ніжкові заговини, Колодій тощо. Основою обрядовою стравою Масляної (Масниці, Масляниці) були вареники з сиром, які вживалися з маслом чи сметаною. протягом Масляної люди вживали переважно вареники з сиром. Та це обрядове їство було особливо пошанованим у неділю, а тому казали: "Вареники доведуть, що й хліба не дадуть".

Загалом Масляна вважалася жіночим святом, хоч участь у ньому могли брати і чоловіки. Але вони мусили за це відборговувати грошима. Також це свято і не оминула ваш університет, студенти активно долучились до святкування Масляної. Дівчата накрили стіл, власноруч вони готували страви: вареники, млинці, наліснікі. Загалом Масляна вважаєся жіночим святом, хоч участь у ньому могли брати і хлопці, але вони мусили за це відборговувати грошима. І наші хлопці, щоб скуштувати страви Масляної платили за це гроші. Також нас підтримали наші викладачі, ректор, декан. Дякуєм усім за свято.

 

 

 Клуб «Берегиня»

Клуб «Берегиня»

Клуб «Берегиня»

Актив студентського самоврядування університету

 

Нагородження учасників змагання з волейболу

 

 

Олімпіада в стінах спортзалу фінансово-економічного коледжу ХЕУ

 

Наші спортсмени під час занять в ФЕК

 

Нагородження кращих викладачів та студентів директором коледжу Смоленюк А.П. та його заступником Семенчуком С.О.

 

Концертний номер за участі студентів університету

 

Кращі з кращих! Актив університету з випускників ФЕК

 

Під час конференції на передньому плані ректор Смоленюк Р.П.
та директор Смоленюк А.П.

 

 

 Студенти Хмельницької прикордонної академії ім. Б. Хмельницького під час конференції в ХЕУ. На передньому плані ректор ХЕУ – Смоленюк Р.П.

 

МАНДРІВКА У САМЧИКИ

Самчики. Екскурсія маєтком

Студенти Хмельницького економічного університету та Фінансово-економічного коледжу здійснили чудову мандрівку в музей – садибу Самчики. Село розкинулось на березі річки Случ, в 15 кілометрах від міста Старокостянтинів, що у Хмельницькій області.

На початку 18 ст. Ян Самюель Хоєцький заклав над річкою Случ маєток-резиденцію Самчики.

 

В 1754-1843 рр. полковник, гайсинський староста Петро Чечель купує в Старокостянтинівському повіті Волині маєток Самчики, що належав в той час Казиміру Хоєцькому, та створює в 1790-1805 рр. унікальний палацово-парковий ансамбль з розкішною резиденцією.

Парадний фасад палацу виходить до озера, а парковий до галявини з фонтаном та чудовим парком, що займає 16,6 га. Парк створено відомим пейзажним архітектором Діонісієм Міклером.

 

У Самчиках також є кам’яна церква Параскеви П’ятниці, 1772 р.

Вкотре виникає думка про нашу чудову Україну, про неймовірної краси місця, добрих простих людей, а також надія на мирне нормальне життя людей, що дивляться з впевненістю у завтрашній день.