Хмельницький
економічний
університет

29000, м. Хмельницький,
вул. Кам’янецька, 159/2

(0382) 66-47-87, 67-09-51  nfo.kheu@ukr.net

Літопис

 

Фотовиставка «Фотополема про Україну»

Прибирання перед Великоднем

Пам’ять про Чорнобиль не згасає

Відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка

Стрітення запрошує гостей

 

Фотовиставка «Фотополема про Україну»

Людей, які дивляться на світ через об’єктив фотокамери, стає щораз більше. Для одних фотосвітлина – це спосіб самовираження, можливість розповісти друзям і близьким про пережиті враження, для інших – спостереження за дійсністю, сфера духовного існування чи спосіб заробити на прожиття. Проте, усіх цих людей об’єднує одне – вони здатні побачити в навколишньому світі те, чого не помічають інші. Вони не можуть не фотографувати, оскільки для них ловити миттєвості життя настільки природно, як для інших дихати. У світлинах кожного з них – свій особливий погляд на світ, власна точка зору.

До числа фотолюбителів належать і студенти університету, які охоче взяли участь у фотоконкурсі «Фотополема про Україну», який проходив 8 квітня 2014 р. Всього було представлено 6 фоторобіт. Членами журі виступили викладачі – Бас Ю.В., Коцюба О.В. – кафедра економічної історії, Принада І.В. – кафедра обліку і аудиту, Баранецька О.В. – кафедра фінансів, Ячмінь В.І. – кафедра гуманітарної підготовки.
Грамоту за І місце отримала группа Ф-4.1.

Щиро вітаємо переможців і бажаємо якомога більше вдалих кадрів, яскравих миттєвостей життя і нових фотоперлин!

На початок

 Прибирання перед Великоднем

З 11 березня по 11 квітня 2014 р. Хмельницькою міською радою оголошено проведення традиційного місячника санітарної очистки та благоустрою міста. До участі у цьому заході долучились усі небайдужі хмельничани, які готові докласти свої зусилля для покращення санітарного стану рідного міста. Наш Хмельницький повинен бути чистим та затишним! І для цього кожна людина повинна почати особисто із себе, зі своєї оселі, прибудинкової території, під’їзду, ігрового дитячого майданчика.

4 квітня 2014 р., під егідою в.о. ректора Смоленюка Р.П. студенти та викладачі університету та фінансово-економічного коледжу, разом із головним спеціалістом Управління з питань екології та контролю за благоустроєм та санітарним станом міста Геделевичем О.М., взяли участь у заході із прибирання території, закріпленої за нашим університетом.

Акція розпочалась о 14 30 год. Виділивши кілька хвилин на збори, всі вирушили до території, закріпленої за університетом. Вона простяглася вздовж вулиці Кам’янецької від Цегельного заводу до мосту через р. Кудрянка і у довжину складає близько 300 м.

Після ознайомлення із обсягом роботи студенти отримали рукавиці та пакети для сміття і розпочали прибирання. Все відбувалося із надзвичайним ентузіазмом, хоча роботи було немало. Велика кількість пластикових пляшок, упаковок, поліетиленових пакетів, що були викинуті недобросовісними жителями нашого міста у придорожні посадки, чекали на активістів. Народна мудрість каже: «У нас є така традиція – присісти «на доріжку», але нема традиції прибрати за собою». Результатом проведеного прибирання є більше 30 пакетів сміття, що були зібрані та вивезені на сміттєзвалище, а також чиста та охайна територія.

Весна – пора відродження, яке починається з вдосконалення самих себе та поліпшення світу довкола. Традиційно чи символічно, але початком такого відновлення є заходи з прибирання та покращення території міста, яке є нашою рідною домівкою.

На початок

Пам’ять про Чорнобиль не згасає

(зустріч із В.П.Мацьком – ліквідатором-чорнобильцем, письменником)

Щороку, 14 грудня, у день коли було завершено будівництво саркофагу над четвертим енергоблоком, в країні вшановують учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Студенти нашого університету та коледжу також не залишились осторонь і 9 грудня запросили до себе Мацька Віталія Петровича – нашого земляка, професора, д. філ. н., письменника, учасника ліквідації аварії на ЧАЕС.

Віталій Петрович у своїх спогадах навів приклади самовідданості простих українців, які ціною свого життя рятували людей, згадував про героїзм пожежників, експлуатаційного персоналу станції, які брали участь у ліквідації наслідків аварії. Студенти почули про жахливі зaмoвчувaння дeржaвними oргaнaми інфoрмaції прo мaсштaби Чoрнoбильськoї aвaрії, прo мaніпулювaння кeрівникaми дeржaви рeaльнoю інфoрмaцією прo рівeнь рaдіaції, чисeльні пoрушeння нoрм чиннoгo зaкoнoдaвствa, зoкрeмa нoрм рaдіaційнoї бeзпeки, щo призвeлo дo тяжкиx нaслідків, мільйoнів смертей.

Дo рaдіaційнoгo пeклa було загнано 600 тис. ліквідaтoрів, більшість якиx не знали правди про рівень радіації. Доля сотень тисяч українців була вирішена – керівництво країни прийняло рішення почати ліквідацію ціною здоров’я і життя. Радянський Союз не оголошував надзвичайного становища, людей просто так було кинуто до смертельної радіаційної рулетки. Тієї країни вже немає, але симвoлічнo, щo сaмe ця кaтaстрoфa стала початком кінця oднієї із найсильніших крaїн XX ст., адже будь-яка брexня, a oсoбливo нa дeржaвнoму рівні, рівнoзнaчнa нaркoтику – спoчaтку вoнa дaє зaдoвoлeння, a пoтім смeрть…

Від розповіді В.П. Мацька не можливо було не пройнятись повагою до людей, які закрили собою світ від атомного лиха, що вирвалося зі зруйнованого четвертого блоку ЧАЕС. Адже цей подвиг неможливо переоцінити – як не можна переоцінити значення того, що вони зробили. Їхній героїзм, патріотизм і професійна майстерність перевірені часом.

Хай залишиться у минулому й ніколи не повториться жах Чорнобильської катастрофи. А пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир, спокій і процвітання.

На початок

 Відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка

у Хмельницькому економічному університеті та фінансово-економічному коледжі

11 березня у Хмельницькому економічному університеті та Фінансово-економічному коледжі відбувся захід, присвячений 200-річчю від дня народження видатного українського поета, художника, мислителя та громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка.

Тарас Шевченко був людиною універсальних обдарувань та інтересів. Все його життя і творчість були присвячені українському народу. Поет мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною суверенною державою, коли в Україні шануватимуться мова, культура та історія народу, а люди будуть щасливими.

Не викликає сумнівів, що це була і є наймасштабніша постать української нації, стрижень її розвитку, ідеолог та пророк ще на багато років уперед.

 

Студенти університету та коледжу взяли активну участь у проведенні цього свята: читали вірші Шевченка, підготували презентації про життя та творчість видатного письменника.

На заході був присутній професор, доктор філологічних наук, літератор Віталій Петрович Мацько – сучасний творець слова, людина, яка все своє життя, працюючи творчо і натхненно, береже рідну мову, залишаючи у спадок новим поколінням животворну поезію.

Як один із дослідників творчості Тараса Шевченка, Віталій Петрович наголосив на тому, що саме великий Кобзар пробуджував любов до своєї Батьківщини, кликав сильних на подвиги, вселяв у слабких надію і віру. Ми повинні завжди пам'ятати про генія українського народу.

На початок

Стрітення запрошує гостей

27 лютого 2014 р. учасники народознавчого клубу «Берегиня» долучилися до збереження традиційної спадщини українців. Цьогорічне засідання клубу за інтересами «Берегиня» було присвячене святкуванню Стрітення. Підготували і провели свято студенти І курсу Фінансово-економічного коледжу під керівництвом викладачів кафедри гуманітарної підготовки − Мишко В.Г., Маліновської Г.О., Гончаренко І.В.

На розсуд глядачів були представлені цікаві інсценізації зустрічі «Зими з Весною», традиційні весняні забави молоді, кумедні бувальщини. Студенти продемонстрували добре акторське вміння, що засвідчила атмосфера у залі і бурхливі оплески глядачів. Неперевершеного колориту надали святу веснянки у сучасному аранжуванні, які виконали студентка ХЕУ Круліковська Р. і студентка ФЕК Олішевська В.

Свято «Стрітення запрошує гостей» проведене у формі своєрідного міксу традицій і сучасності, що дозволило водночас вивчати давні обряди нашого народу і крокувати в ногу з часом. У давнину, щоб пришвидшити прихід весни, господині випікали і роздавали випічку-«жайворонків», от і організатори на завершення пригостили усіх присутніх смачними пиріжками.

На початок